ماه رمضان
جهش تولید
امروز : سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
  • 1400/02/13 - 12:05
  • 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دستگاه ایران‌ساخت به کمک کشاورزان آمد تا نشاء گیاهان مختلف آسان‌تر به خاک منتقل شود

یک شرکت دانش‌بنیان پس از انجام تحقیقات در بخش کشاورزی دستگاه نشاء‌کار ایران‌ساخت را به کشاورزان عرضه کرد.

سهراب سهیلی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنایع سبز آویژه ماشین مهراب توس، گفت: این شرکت در حوزه تولید ماشین‌آلات خدمات کشاورزی، فعالیت دارد. واحد تحقیق و توسعه شرکت، بسته به نیاز مختلف بخش کشاورزی در ایران، تجهیزات و ماشین‌آلات مختلفی را تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنایع سبز آویژه ماشین مهراب توس، ادامه داد: یکی از تولیدات این شرکت، دستگاه نشاء کار است. این دستگاه زمین را از لحاظ شیار، میزان نرمی خاک و سطح آن آماده می‌کند و نشاء محصولات مختلفی مانند سبزی و صیفی‌جات را به خاک منتقل می‌کند.

این فعال زیست‌بوم دانش‌بنیان کشور، گفت: این دستگاه از نظر قیمت، با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی ، فروخته می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که پاسخگویی  نیازهای مختلف کشاورزان را در این حوزه، باشد.

وی همچنین بیان کرد: یکی دیگر از محصولات ما، دستگاه پاک کردن گل زعفران است، این دستگاه برای جداکردن کلاله گل زعفران از گل است. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که کاربرد دست به حداقل برسد. سرعت کار نیز 10 برابر می‌شود. کیفیت محصول نیز بسیار بهتر از روش دستی است.

سهیلی ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد استفاده کشاورزان ایرانی از ماشین‌آلات مدرن، افزود: یکی از مسائل مهم در طراحی ماشین‌آلات کشاورزی، در ایران این است که از نظر اقتصادی نیز به صرفه و توجیه‌پذیر باشد. بنابراین در فرایند طراحی و تولید، به گونه‌ای عمل می‌کنیم که در حین حفظ کیفیت و ارتقاء کارایی، قیمت تمام شده نیز به گونه‌ای باشد که استفاده از آن برای تولیدکنندگان و کشاورزان، به صرفه و جذاب باشد.

این تولید کننده ایرانی، ماشین‌آلات فناورانه کشاورزی، گفت: با توجه به تجارب کسب شده در صنایع مختلف و آشنایی با حوزه کشاورزی، یک نیازسنجی کامل در این بخش انجام دادیم و بر اساس نتایج این تحقیق شروع به تولید ماشین‌آلاتی کردیم که برای ارتقاء کشاورزی کشور مفید باشند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 74141

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت