ماه رمضان
جهش تولید
امروز : سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
  • 1400/02/13 - 08:35
  • 68
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

سنجش کیفیت تولیدات نظارت تصویری؛ خدمات دانش‌بنیان امنیت را ارتقا می‌دهد

تجهیزات نظارتی و زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی از محصولات فناورانه‌ای محسوب می‌شوند که سطح وسیعی از کاربرد را دارند.

این تجهیزات علاوه بر پیچیدگی‌های فناورانه‌ای که در فرآیند تولید پشت می‌گذارند، نیازمند تجهیزات و روش‌هایی کارآمد برای کیفیت‌سنجی و ارزیابی کارآمدی هستند.

شرکت خدمات مدیریت و فناوری رشد قلم‌چی، یکی از مجموعه‌هایی است که در حوزه‌های سامانه‌های پیشرفته الکترونیک، نرم‌افزارهای کاربردی و مدیریت نوین آغاز به کار کرده است و در سه حوزه محصولات دانش‌بنیان فناوری اطلاعات، خدمات نظارت و مشاوره و ارائه راهکارهای بهینه سازی و مدیریت نوین فعالیت می‌کند.

محمد قلم‌چی مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به ارائه خدمات تخصصی طراحی، تولید، اجرا و نظارت بر پروژه‌های امنیت الکترونیک گفت: این خدمات شامل بخش‌های حفاظتی و نظارتی هستند. این مجموعه فناور همچنین برای نخستین بار در کشور، ضمن معرفی دانش امنیت الکترونیک به کشور، استاندارد ملی امنیت الکترونیک را تعریف کرد.

این فعال فناور با اشاره به ایجاد اشتغال برای متحصصان و فعالان فناور در حوزه الکترونیک افزود: در این مجموعه،  12 نفر مشغول کار هستند که 7 نفر تخصصی و 5 نفر نیز در حوزه عمومی فعالیت می‌کنند. به‌صورت غیر مستقیم نیز حدود 10 نفر مشغول به کار هستند.

 

سنجش کیفیت تولیدات نظارت تصویری

این فعال فناور، با اشاره به اهمیت کیفیت‌سنجی کیفیت تجهیزات امنیتی و نظارتی گفت: سنجش دقیق پارامترهای تجهیزات نظارت تصویری، برای متخصصان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این سنجش زمانی قابل اتکا خواهد بود که بر اساس عملکرد واقعی دستگاه صورت گرفته باشد.

قلم‌چی، مجموعه آزمایشگاهی آتن را به عنوان کاملترین و قابل‌ اتکا ترین راهکار سنجش محصولات نظارت تصویری برای پاسخ به نیازهای این حوزه عنوان کرد و افزود: آتن از ابزارهای حرفه‌ای و تخصصی سنجش سطح کیفیت، امنیت، پایداری و کارایی دوربین­ های مداربسته، DVR، NVR، HVR و نرم افزارهای ضبط، مدیریت و انتقال تصویر برخوردار است و راهکاری شامل اجزای سخت‌افزاری، نرم­ افزاری و دانش‌فنی را با امکان اندازه‌گیری پارامترهای کارآمد فنی در اختیار متخصصان، مشتریان و تولیدکنندگان قرار می‌دهد.

وی به تجهیزات قابل اندازه‌گیری اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین این تجهیزات می‌توان به دوربین‌های مداربسته، دستگاه ­های ضبط تصاویر، دستگاه ­های انکودر در مجموعه آزمایشگاهی آتن قابل اندازه‌گیری است.

قلم‌چی از ارائه خدمات فناورانه آزمایشگاه تجهیزات نظارت تصویری گفت و ادامه داد: این آزمایشگاه شامل چند سلول تست استاندارد به همراه سازه  نگهدارنده، چند سرور سلول تست، سرور مرکزی، چاپگر، نرم‌افزارهای آتن و همچنین مستندات فنی است.

وی با اشاره به فعالیت دو بخش سخت‌افزاری و نرم افزاری آتن افزود: وظیفه بخش سخت‌افزاری آتن، ایجاد محیط مناسب برای تست است. آتن از تعدادی سلول تست تشکیل شده که هر سلول، یک اتاق تاریک به همراه مجموعه‌ای حسگر و عملگر از جمله صفحه نمایش تست‌های اکتیو، نمایشگر وضعیت، سنسورهای سنجش میزان نور، توان، دما، رطوبت و صدا، عملگرهای نوری و صوتی، چارت‌های استاندارد و فعالیت می‌کند.

این فعال فناور همچنین بیان کرد: مسئولیت بخش نرم ­افزاری آتن، دریافت اطلاعات اولیه، اجرای آزمون، داده ­برداری، تحلیل داده ­ها، ثبت اطلاعات و تولید گزارش عملکرد تجهیزات نظارت تصویری است.

مدیرعامل موسسه خدمات مدیریت و فناوری رشد قلم‌چی به حوزه‌های اصلی تحت بررسی در این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: در این آزمایشگاه، کیفیت انتشار ویدیو و صوت، کیفیت تصویر، تصحیح تصویر در شرایط نوری خاص، فشرده‌سازی، کیفیت صدا، منبع تغذیه، امنیت تبادل داده، سهولت نصب، اصالت تجهیز تمام حوزه‌های فوق بر اساس الگوریتمهای مختلف و الگوهای از پیش تعیین شده اندازه‌گیری می‌شوند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها
  • کد خبر : 74128

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت