ماه رمضان
جهش تولید
امروز : سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
  • 1400/02/13 - 15:54
  • 71
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هدایت طرح‌های پژوهشی به سمت نیازهای کشور؛ محققان حوزه کشاورزی و علوم پایه حمایت می‌شوند

هفتمین فراخوان کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی و کارگروه علوم و علوم پایه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری منتشر شد.

هدف از انتشار این فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان کشور در حوزه های مد نظر است تا گامی برای پیشرفت این حوزه ها در کشور باشد. بر اساس این فراخوان پژوهشگران کشور تا 15 خرداد ماه سال جاری برای ارسال طرح های خود مهلت دارند.  علاقمندان با مراجعه به سامانه مدیریت پژوهش کایپر می‌توانند طرح های خود را در کارگروه های مربوطع ثبت کنند.

این حمایت‌ها به پژوهشگران کمک می‌کند تا سریع تر طرح خود را اجرایی کنند و مسیر تولید محصول فناوران برای آنها هموار شود. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارگروه هایی در حوزه های گوناگون علمی چون پزشکی، معارف، علوم انسانی، فیزیک، هنر و معماری و علوم اقتصادی دارد.

این کارگروه ها در طول سال با انتشار فراخوان هایی اقدام به دریافت طرح های پژوهشگران می‌کنند و پس از ارزیابی و تایید نهایی از طرح های تصویب شده حمایت می شود.

کمک به توسعه علم و فناوری، ارتقا ظرفیت تحقیقاتی کشور و ایجاد رقابت سالم علمی، کمک به توانمندسازی اعضای هیات علمی برای انجام تحقیقات موثر و کمک به هدایت طرح های پژوهشی به سمت نیازهای فناوری کشور از اهدافی است که صندوق با انتشار این فراخوان ها دنبال می‌کند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 74143

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت